menu

GolferIS

GolferIS

 

Golf Business Interviews

Dělníci golfu

Vítáme Vás u série rozhovorů s lidmi, kteří hýbou golfovým světem, ale v některých případech stojí na okraji mediálního zájmu. Přitom bez jejich poctivé práce a zápalu by s trochou nadsázky hřiště nestála, tráva nebyla zelená, v restauracích by byl pořád ještě kaťák a děti by neměly sportovní vedení ve svých akademiích. A v neposlední řadě si samozřejmě přihřejeme trochu své polívčičky, jelikož řada z našich hostů používá ke své práci produkty Golferis a TCM.golf. Ale jen píárko to není, jasný pane,...:-)

Troufli jsme si na sebevražedný formát, abychom Vám přinesli stoprocentní autenticitu. Rozhovory vznikají formou videokonference a nic nestříháme. Uslyšíte rozhovor tak, jak vznikl. A aby toho nebylo málo, z moderátorského pohledu jsme se pustili do improvizačního modelu, kdy je připravena jen úvodní otázka a poté rozhovor volně plyne s tím, že host může také klást otázky moderátorovi.


Český přepis exkluzivního rozhovoru s legendou golfového a destinačného marketingu Andrew Woodem. Klikněte na fotku!

 


S legendou nejen golfového marketingu Andrew Woodem také o tom, jak by měly kluby a hřiště reagovat na situaci kolem pandemie Covid-19. Jak ekonomicky přežít a ideálně krizi využít ve svůj prospěch.

Tento rozhovor je dílem náhody. S Andrew Woodem jsme si večer povídali na Skypu o jednom společném, naprosto megalomanském a asi i nezrealizovatelném globálním golfovém projektu. Když jsme zavěsili, napadlo mě požádat Andrewa o rozhovor a on souhlasil. A tak vznikl rozhovor s člověkem, který definoval mou kariéru v golfovém managementu v posledních deseti letech.


Se Sárou Vrbickou a jejím trenérem Tomášem Daulem o tom, jaký dopad mělo na efektivitu tréninků, motivaci hráčů a vztah trenér - svěřenec, zavedení aplikace TCM.golf do chodu akademie na Kořenci.

Se Sárou Vrbickou, patnáctiletou golfistkou a jejím trenérem Tomášem Daulem jsme si povídali po čtrnácti dnech karantény. Tentokrát jsme se věnovali jen o aplikaci TCM.golf. O tom, jaké změny nastaly v práci trenéra a v přístupu k tréninkům a motivaci Sáry. Dotkli jsme se i nových funkcí a zpětné vazby na ně.


S Alešem Libecajtem především o výzvě, kterou pro Českou Golfovou Federaci znamená současná epidemie Covid-19 a o tom jak ČGF pomáhá svým členským subjektům,...

S Alešem jsme si povídali ve čtvrtek 26. března 2020. Jsem rád, že v čele výkonného aparátu ČGF stojí muž, který má na věci jasný názor, dokáže se rozhodovat a ještě je z něj cítit klid a nadhled. Přitom v posledních týdnech musel změnit fungování České Golfové Federace od základů.


S Honzou Kastnerem nejen o tom, jak se současná situace okolo epidemie korona viru podepsala na plánech a strategii Tatry Mountain Resorts v golfovém prostředí.

S Honzou jsem si povídal v pondělí 23. března 2020. Na to, že všechna lyžařská střediska, aquaparky, hotely a golfová hřiště pod správou TMR byla tou dobou nuceně zavřená, působil klidně a vyrovnaně. Jako všem aktivním managerům, dala i Honzovi současná krize impuls k hledání nových cest a obchodních řešení. Všechno zlé bývá totiž k něčemu dobré a cestou z momentální situace je podle něj mimo jiné spolupráce mezi golfovými hřišti, resorty a kluby.


S Vlastikem Šteflem o tom, jak patnáct let úspěšně provozovat hřiště na místě, kde by nemělo mít šanci přežít a také o jeho loučení s Kořencem.

Je dvacátého března 2020. Za okny řádí koronavirus, mediální prostor a sociální sítě jsou přehlceny negativními zprávami. Stačí ale zavolat Vlastikovi Šteflovi, manažerovi Kořenec Golf & Ski Resortu (toho času v demisi) a optimismu a dobrých nápadů máte na rok dopředu. Stačí energie jednoho člověka k tomu, aby utáhla kolos osmnácti-jamkového hřiště, hotelu a klubu o bezmála tisícovce členů? A k tomu na Drahanské vrchovině? Odpověď zní: "Téměř ano."
Povídání s Vlastikem by mohlo trvat hodiny. Zkrátili jsme to na 30 minut a nudit se nebudete.


Z karantény do karantény s Martinem Kopčákem, manažerem Pilsner Golf Resortu Hořehledy

Je čtvrtek 19. března a dnes si voláme z karantény do karantény v probíhající epidemii koronaviru, který zavřel mimo jiné i golfová hřiště. Omluvte tedy sníženu kvalitu mého pozadí, i když pokus o intelektuálskou knihovničku proběhl.
Mým prvním hostem je Martin Kopčák, generální manažer Pilsner Golf Resortu Hořehledy. S Martinem si dnes nechci povídat jen o tom, jaká je jeho zkušenost s aplikacemi TCM.golf a Golferis, i když i k tomu se dostaneme. Rád bych ho našim divákům představil jako velmi aktivního a vynalézavého manažera Pilsner Golf Resortu Hořehledy. Ten sice nedosahuje většího věhlasu v rámci celé republiky, není na bucket listu většiny golfistů jako hřiště, které musíte za život navštívit, ale v rámci dané lokality si vybudoval skvělou pověst a své místo na slunci. Díky spolupráci s Martinem na implementaci našich aplikací v posledních týdnech, jsem pochopil proč.


Generální Manager ČGF Aleš Libecajt o spolupráci s TCM.golf

Podívejte se na záznam videokonference, prostřednictvím které oslovil Aleš Libecajt účastníky semináře v Ovčíně v Kestřanech. Generální sekretář ČGF zde vysvětlil důvody, která vedky ČGF ke spolupráci s TCM.golf a její sportovní cíle.