menu

GolferIS

GolferIS

 

Druhy členství a jak je přiřadit členům v systému GolferIS

Toto je jedna z prvních funkcí, kterou v Golferisu budete potřebovat rozběhnout. Aby systém plnil svoji funkci na sto procent, potřebujete definovat členství a spárovat je s jednotlivými definovanými kategoriemi na ČGF. Pojďte se podívat, jak na to.

Každý člen kluby by měl mít nastavené členství, které má zakoupené. Pokud toto členství u každého člena nastavíte, můžete následně provádět další operace s tím spojené:

- členy můžete podle tohoto členství filtrovat při odesílání newsletterů
- při přidávání předepsaných plateb můžete vybrat členy, kteří mají určité členství a k romu přiřazenou výši příspěvku

Druhy členství se nastavují v hlavním menu Nastavení -> členství. V tomto menu je třeba nastavit každé členství, které Váš klub nabízí.

U každého členství musím definovat určité hodnoty:
- jméno členství
- typ členství (řádné, roční, udržovací, jiné, firemní a čestné)
- věková kategorie od a do (pro kterou věkovou kategorii je členství uvedeno)
- cena členství
- text do přihlášky a text do emailu (nutno vytvořit v šablonách - najdete v návodu k šablonám) 
- zda se má členství zobrazit ve výběru v on-line přihlášce (ne každé členství chcete prodávat on-line)

Jakmile si založím všechna členství, mohu využít skript, který mi správně přiřadí ke každému členovi jaké má mít členství. Na Vás pak bude jen opravit přiřazená členství, vyřešit atypy, jako jsou VIP členství, repre zdarma a pod.

Stránku (skript), která Vám nabídne přiřazení členství Vám sdělíme na požádání a zašleme na Váš e-mail.

Jakmile máte u každého člena v Golferisu přiřazené členství, systém Vám automaticky hlídá, zda je členství správně přiřazeno. Kontrolu provádí na základě věkové kategorie, kterou si zjistí ze správně zadaného RČ a typu členství dle ČGF. Chybně přiřazené členství Vám vypíše na úvodní stránce.

Přiřazené členství můžete také využít při odesílání e-mailu s žádostí členů o úhradu členství na další sezónu. V e-mailu můžete použít dynamické hodnoty {clenstvi}{castka}, které každému členovi v e-mailu nahradí za jméno jeho druh členství a cenu jeho členství. Ve spojení s QR kódem, částkou za členství a číslem hráče, {clen_cislo} můžete eliminovat chybné variabilní symboly při platbě členství.

Jak správně nastavit QR kód do e-mailu popisujeme v návodu Nastavení on-line přihlášky